Czym jest pieczątka imienna?

Jednym z rodzajów pieczątek jest jej wersja imienna. W znaczącej części przypadków składa się ona z nie więcej niż 3 linijek tekstu. Taka pieczątka zawiera przeważnie nazwę zajmowanego stanowiska oraz imię i nazwisko rozdzielone pustą przestrzenią, która jest miejscem na podpis. Nieco rzadziej spotkać można się tutaj z tytułem zawodowym czy numerem lub oznaczeniem prawa wykonywania zawodu (dotyczy to zwykle pieczątek lekarskich).

Pieczątki imienne najczęściej wyrabiane są przez osoby, które pełnią funkcje zawodowe, licencjonowane, mianowane, publiczne oraz z powołania. Są to zwykle lekarzy, pielęgniarki, różnego rodzaju specjaliści oraz pracownicy zajmujący kluczowe stanowiska. Nie jest to jednak regułą. Na zakup takiej pieczątki zdecydować może się również każda osoba, która chce w czytelny sposób oznaczać wypełniane dokumenty swoim imieniem i nazwiskiem.

Pieczątka przez internet imienna oferowana jest między innymi na stronie E-Pieczątki24.pl. Tym, co łączy wszystkie dostępne tu produkty jest  mnogość dostępnych modeli, solidność wykonania, ergonomia, trwałe tusze oraz wysoka jakość odbicia.

W asortymencie firmy znaleźć można zarówno klasyczne pieczątki imienne, jak i modele automatyczne, kieszonkowe, z praktycznym uchwytem na smycz czy w formie tradycyjnych stempli. Oferowane są one w kilku różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji. By móc automatycznie pieczętować dokumenty, wystarczy przesłać firmie swój zeskanowany podpis.