Dlaczego warto wybrać się do województwa świętokrzyskiego?

 

Na to pytanie zapewne nie ma dobrej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ jedno będą tutaj szukać spokoju, relaksu i wytchnienia po ciężkiej pracy, dlatego wybiorą przebywanie na łonie natury. Inni spragnieni są adrenaliny, dlatego będą jeździć rowerem po skałkach i wąwozach. Jeszcze inni natomiast uwielbiają historię i poszukują jej śladów w zabytkach i muzeach.

Jedno jest pewne – na terenie województwa świętokrzyskiego każdy będzie w stanie znaleźć ofertę idealną dla siebie, niezależnie od tego, czym się interesuje, na jak długo przyjechał, czego oczekuje czy jakim budżetem dysponuje. Przypomnijmy, że znajdziemy tutaj między innymi 701 pomników przyrody oraz 67 rezerwatów przyrody. Są miejsca, gdzie natura nadal jest nienaruszona przez człowieka, on może tylko ją podziwiać.


Góry Świętokrzyskie to natomiast raj dla tych, który uwielbiają wielogodzinne wędrówki. Dzieci i dorośli z całą pewnością przeżyją niezapomniane chwile, gdy odwiedzą JuraPark Bałtów, który działa od 2004 roku. W skład tego ogromnego kompleksu wchodzą między innymi: Kraina Koni, Park Rozrywki, Zwierzyniec Bałtowski czy też Prehistoryczne Oceanarium. W tym miejscu z powodzeniem można spędzić cały dzień, nie nudząc się ani przez chwilę.

A co z bazą noclegową? Na szczęście jest ona szalenie bogata i zróżnicowana. Warto zajrzeć zatem na noclegi-swietokrzyskie.pl sprawdzić, która z ofert okaże się najbardziej interesująca! Wielkimi krokami zbliża się wiosna – to idealny moment na odwiedzenie województwa świętokrzyskiego!