Kuchnia w stylu prowansalskim — co warto wiedzieć na jej temat?

Kuchnia utrzymana w klimacie prowansalskim to znakomita alternatywa dla bardzo modnych w ostatnim czasie minimalistycznych czy skandynawskich aranżacji. Czym charakteryzuje się tego typu wnętrze? Jakich elementów nie może w nim zabraknąć?

 Osoby, którym obce jest zagadnienie, jakim jest projektowanie wnętrz Wrocław o pomoc w zaaranżowaniu kuchni prowansalskiej poprosić mogą specjalistów z firmy Houselab. To sprawdzony sposób na jednocześnie praktyczne oraz estetyczne wnętrze dopasowane do indywidualnych preferencji.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, w kuchni utrzymane w stylu prowansalskim dominuje biel, szarość, błękit, fiolet oraz subtelna żółć. Dodatkowo, zastosować można tu także elementy dekoracyjne w odcieniach, takich jak śliwka czy wiśnia. Co do mebli, w takim wnętrzu doskonale prezentować będą się tradycyjne szafki oraz kredens czy komoda. By nadać wnętrzu w pełni autentycznego charakteru, warto poszukać ich na targach staroci. Takie meble to świetny sposób na wyeksponowanie zastawy stołowej.

W centralnym punkcie skandynawskiej kuchni znaleźć powinien się duży stół, przy którym zasiadać będzie można zarówno podczas codziennych posiłków, jak i spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Jak udekorować takie wnętrze? Do tego celu wykorzystać można między innymi ceramiczne naczynia — dzbanki, talerze czy kubki. Równie dobrze prezentować będą się tutaj wiklinowe koszyki, które świetnie sprawdzać będą się na przykład do przechowywania suszonych kwiatów.