Muzeum Stutthof — miejsce, które trzeba odwiedzić

Wakacje w Trójmieście to nie tylko błogie lenistwo na plaży. Podczas urlopu nad polskim morzem warto również zobaczyć najważniejsze historyczne miejsca tego regionu. Jednym z nich jest muzeum Stutthof.

Miejsce to zlokalizowane jest w Sztutowie niedaleko Gdańska i zostało powołanie z inicjatywy byłych więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Muzeum otwarto 12 marca 1962 roku. Każdego roku odwiedzają je tysiące turystów z całego świata.

Muzeum Stutthof ma powierzchnię 20 hektarów. Na powierzchni udostępnionej do zwiedzania znajduje się kilkanaście budynków oraz reliktów, takich jak 0drewniane baraki więźniarskie z lat 1939 — 1940, komora gazowa, krematorium czy były budynek komendantury. Znacząca część infrastruktury obozu została zniszczona lub zdemontowana po zakończeniu wojny. Nad terenem góruje Pomnik Walki i Męczeństwa.

Znajdujące się na terenie muzeum wystawy stałe i czasowe dokumentują historię okupacji Pomorza Gdańskiego, dzieje obozu, a także los przebywających w nim więźniów. Prezentowane są one w oryginalnych budynkach poobozowych.

Jak najwygodniej zwiedzać Muzeum Stutthof? Nasza firma oferuje zorganizowane wycieczki dla turystów z Polski i zza granicy. Aby je zarezerwować, wystarczy wejść na naszą stronę internetową www.gdanskairporttaxi.pl, wybrać liczbę uczestników oraz datę. Koszt takiej wycieczki to 160 złotych. Oferujemy również usługi przewodników w innych językach, między innymi niemieckim czy hiszpańskim.